Kurumsal


Hikayemiz


Bir okul düşünün. Benim için özenle hazırlanmış. Bir okul düşünün beni ben yapan. Beni olduğum gibi kabul eden. Doyasıya oyun oynayabileceğim bir okul. Sadece çocukların olduğu, hayata hazırlandığım bir okul. Yaptığım her şeyden zevk aldığım bir okul. Her köşesinde ayrı bir heyecan. Bana nasıl bir okul istediğimi sordular. “Hep oyun oynan bir okul” dedim. Öyle bir yer ki bana ait olsun. Her şeyi benim yaptığım bir okul olsun.


Öğretmenlerimin  beni koşulsuz  sevdiği, güne kocaman bir gülümsemeyle başlayıp, kocaman bir gülümsemeyle bitirdiğim bir okul. Çocukluğumu doyasıya yaşadığım, eğlenirken öğrendiğim bir okul. Ön yargıların olmadığı, adalet dolu,  çocukların çocuk olduğu bir okul. Beni meraklandıran, sorular sorup cevaplar aradığım bir okul. Gönlümce araştırmalar yaptığım, ihtiyaç duyduğumda yanımda Oyun Arkadaşı Öğretmenimin olduğu bir okul. Bir okul düşünün ki masal gibi. Her gün yeni bir masalın başladığı bir yer. Masalını kendi yazdığımız bir okul. Sınırsız hayal gücü ve yaratıcılık ile heyecan dolu bir dünya. Doğayla bütünleşerek özgür olduğum bir okul. Tıpkı bir fabrika gibi üretim yaptığım bir okul.


Bir sürü arkadaşım var yanımda. Hiçbiri bana benzemiyor. Hepimiz farklıyız. Burası mutlu çocukların olduğu yer olsun. Kimseler üzmesin bizi. Çiçekler, ağaçlar ekiyoruz daha güzel bir dünya için. Doğayla dost çocukların olduğu bir okul olsun burası. Hep birlikte oyunlar oynayarak öğrendiğimiz bir okul. Farklı bir okul burası, hep yeni fikirler hep farklı çocuklar. 

Büyük hedefleri olan çocukların hayata  büyük adımlarla başladığı bir okul.

Sen de gel bize, katıl bize, hem oyuna, hem söze... Oynayalım loy loy...

Türkçe, müzik, ritm, orff, matematik, fen, okuma-yazma hazırlık, beden eğitimi, çok kültürlü eğitim, bilim, Dedemin Oyunları, Ninemin Masalları  vb… Hepsi çok eğlenceli…

“Hayata açılan kapı, Bilge Çocuklar Akademisi” 

 Çocukları kalıplara sokmadan eğiten okul: “Bilge Çocuklar Akademisi”